Laupäeva hommikul oli uni hea ja magasime veidi kauem. Käisime ühes prantsuse pärases söögikohas hommikust söömas ning asusime Didubesse, et sealt Mtskhetasse minna.
Esimest korda (Didubes) ostsime pileti kassast, ei uskunudki, et seal selline asi nagu piletikassa toimib. Sõit Mtskheta poole võis alata. Kui ma õigesti mäletan, siis sõitsime Mtskhetasse vähem kui pool tundi.
Mtskheta oli kunagi ammu Gruusia pealinn ning hetkel on ta selline nö väike külake, mis on tõsiselt üles vuntsitud. Linna sattudes jäi mulje nagu oleks kusagil Itaalia külakeses, majad on korras, lilli on palju ning teed on hästi sillutatud.
| Mtskheta |
Maršutka lasi meid keskuses lahti ning edasi liikusime viitade järgi ühe suure kiriku poole. Kiriku vastas on modernne turismiinfopunkt, kuhu kiikasime sisse, et linna/küla kohta kaart hankida. Teenindajad räägivad seal üsna soravat inglise keelt ning kaarte leidub kogu Gruusia kohta. Edasi läksime kirikusse, mis on võetud UNESCO kaitse alla. Minu jaoks oli see kirik nagu kirik ikka, ainult selle erinevusega, et freskod seinetel olid vanad ja huvitavad. Kirik külastatud, läksime otsima keraamikakoda, et vaadata, mida põnevat seal pakutakse. Ekslesime tänu kehvale kaardile mööda tänavaid, aga ei midagi. Lõpuks astusime kunstisalongi sisse, et küsid teed. Meid juhatati ühe elumaja juurde, mille kõrge värav oli suletud. Kobistasime veidi värava taga ning peagi see avati ühe noormehe poolt, kes oli meid nähes väga üllatunud. Hetkeks arvasime, et oleme eksinud, aga siis nägime, et hoovis seisab müügikäru, millel seisis keraamika kiri.
Kuna noormees ja tema isa inglise keelt ei rääkinud, siis aitas Karmo hädast välja. Selgus, et tegu on pereäriga, kus poeg ja isa valmistavad keraamikat ning ema müüb toodangut. Meie ootus ja lootus, näha valmistoodangut luhtus, sest kogu kraam oli juba müüki viidud. Aga kuna me seal juba olime, siis pakkus peremees, et näitab meile, kuidas kogu protsess käib. Põll pandi ette, masin käima ning savi lõigati välja. Meie silme all valmis üks väike armas kausike. Põletamist me ära ei oodanud, see toimus ilmselt mitu päeva hiljem, siis kui teised vidinad ka valmis said. Olime äärmiselt rõõmsad ja tänulikud ning uurisime, kus täpsemalt nende toodangut osta saab. Enne lahkumist pakuti meile ka oma aia viina- ja viigimarju. Viigimarjad ei olnudki nii ägedad, kui me arvasime, sellised imalad ja vesised, aga lillad viimarjad olid väga mõnusad.
Astusime vaikselt mööda tänavat edasi ja jõudsime nö turuplatsi, kus müüakse käsitööd, sh keraamikat. Kuna meil oli visiitkaart olemas, siis leidsime perenaise kohe üles. Piret soetas endale ühe ilusa vaasi.
Edasi liikusime ühe kloostrini, kuhu meid Piretiga ei lastud sisse, kuna meil ei olnud sobivaid riideid. Senikaua kui Karmo sees käis, vaatasime meie aias ringi ning pärast seda läksime maršutka peale, et tagasi Tbilisisse sõita.
| Kirik kloostri juures |
Hosteli perenaine oli meile hommikul öelnud, et metroojaamast mere äärde on 15 minutit. Päris nii see ei olnud. Esmalt ekslesime mööda paneelelamute rajooni, tõmmates endale korralikult tähelepanu, hetkeks seiskus isegi liiklus ning me pidime karjamaale minema, et kohalike huvi natukene raugeks.
| Lasnamägi? |
| Volga on põhiline |
Metroojaama ette jõudes avati meile autouks ning härra tegi kummalegi põsemusi ja soovis kõike head. Vot sellised mehed on Gruusias!
Kesklinna jõudes käisime söömas ja pärast seda läksime uusi peokingi otsima, sest tekkis plaan peole minna. Suure kappamise tulemusena leidsime kingad ja asusime hostelisse. Hostelis oli juba Karmo ootel ning selgus, et temagi oli mere äärde jõudnud.
Käisime kärmelt pesemas ja pärast seda pidime tegema tunnise uinaku, aga sellest sai uinak hommikuni. Seega taaskord ei jõudnud me peole :)
No comments:
Post a Comment