Nii...päev on siis nüüd õhtusse jõudnud ning tallalused on ümmargused. Kella 13:30 (kohalik aeg) paiku sai mindud linnaga tutvuma. Esimene peatuspaik, Sagrada Familia, päris tore ehitis, ainult liiga palju turiste. Liiga ülerahvastatud, sisse ei hakanud trügima. Edasi sai jalutatud ja otsitud matkapoodi, mida ei suutnudki leida. Kaardi järgi justkui oleks pidanud olema, kuid mida ei leidnud, see oli matkapood. Edasi suund Park Güelli poole. Turiste oli ka seal, kuid põhiliselt olid nad
sissepääsu ees. Pargis neid nii massiliselt ei olnud. Päris ilma nendeta ka ei saanud, kuid siiski oli neid seal vähe. Vaade Barcelonale Güelli pargist oli võimas. Peaaegu kogu linn oli näha. Ja sealt ülevalt vaadatuna ei tundunudki, et tegemist on suure linnaga.
Tagasi kesklinna jalutada enam ei jõudnud/viitsinud ja otsustasime tutvuda maa-aluse eluga. Suunaks siis vanalinn. Vanalinnas sai ka veidike ringi jalutatud, kuid väga palju vaatamisväärsusi seekord teepeale ei jäänud, õigemini me ei otsinudki neid sihilikult. Kui midagi toredat oli, siis sai seda uudistatud. Vanalinnas oli samuti eesmärgiks matkapood leida ja seekord oli meil õnne. Decathlon oli täies hiilguses olemas. Teiste Sabade rõõmuks pean ütlema, et ostsin ilusa roosa rätiku endale. Esialgu nägin ainult ühte roosakas-lillakat rätikut, kuid kassasse minnes leidsin ka erkroosa. Et hiljem ei tekiks küsimusi, miks ei ole roosa;) Kui mägedest tagasi tulles veel aega on, siis läheks käiks sealt poest veel tiiru läbi.
Peale matkapoe külastamist oli eesmärk leida baar/bubi/restoran, kus saaks süüa. Minu eesmärk oli süüa paellat, sest mis Hispaanias käik see on kui paellat ei söö. Leidsime koha nimega Tapas Gaudi. Paellat me saime ja see oli nii suur, et hea kui poole jõudsin ära süüa. Ja lisaks paellale on ju tuntud sangria, ilma selleta me ka sealt ei lahkunud.
Kiire tiir veel vanalinna turul, mis lõpetas küll juba tegevuse tänaseks, kuid ma loodan enne tagasi lendu sealt ka läbi käia. Mõned tellimused vaja täita.
Hostelis tuli hakata tegelema pakkimisega. Jube tüütu tegevus. Aga kõik asjad mahtusid seljakotti ära ning toidule peaks ka ruumi veel olema. Iseasi muidugi palju meil toitu tuleb. Selle ostame hommikul.
Homme siis sõidame Torla suunas. Kohale ühe päevaga ei jõua, Torlasse läheb ainult üks buss sellest linnast, kuhu me õhtuks jõuame, kuid see buss läheb ainult hommikul. Ülehomme oleme siis mägedes, lõpuks. Täna sai Decathlonist kaart ka ostetud, kuid kohapeal otsustame, millist marsruuti läheme. Kõik oleneb kohalikest oludest.
Nüüd siis pesema ja seejärel saab Roosasabast Unisaba...
Thursday, June 9, 2011
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment