Monday, March 30, 2015

I päev 17.03.2015 ehk teisipäev


Minu hommik algas 6.45, et 8.20 rongile jõuda. See oli esimene kord sõita uue rongiga, väga mõnus ja mugav oli. 10.20 jõudsin Tallinnasse ja sealt edasi sadamasse laeva peale. Samal ajal ajas Hedi oma tööasju. Leppisime kokku, et ta korjab mind sadama lähedalt peale, et siis Oulu poole uhada.
Umbes 15.00 saime kokku ja hakkasime Oulu sõitma. GPS pakkus, et meie sõiduaeg on umbes 7 tundi. Ilm oli ilus ning tuju hea. Hedi oli oma doktortöö ja mina oma esimese artikli ära saatnud, seega oli väike pingelangus. Juttu meil jätkus.
Jyväskyläs tegime väikese peatuse, et hommikuks süüa osta. Sealt uhasime edasi. Läks pimedaks ja arutasime, et kui suur on võimalus virmalisi näha. Ei läinud väga palju aega mööda kui Hedi küsis, et mis roheline valgus see taevas on. Selgus, et virmalised olid välja ilmunud. Kuna meie jaoks oli see esimene kogemus, siis istusime suud lahti ja vahtisime taeva poole. Väga äge oli jälgida, kuidas roheline valgus taevas liikus. Mida rohkem edasi liikusime, seda külmemaks läks ka õhutemperatuur. 22.30 jõudsime Oulu. Hedi oli Airbnb kaudu leidnud toakese ühes eramajas. Sõitsime maja ette ning aknale ilmus kass, kes meid rõõmsalt vastu võttis. Perenaine kutsus meid sisse ning pakkus teed. Lobisesime temaga veidi ning suundusime magama.

No comments:

Post a Comment