Kirjutasin eile oma FB seinal nelja aasta tagusest ajast ning äkki jõuab see siin veel mõne inimeseni, kuna lehtsabade lugejad ilmselt liiguvad palju looduses. Veidi pikem versioon eilsest tekstist siis alljärgnevalt.
Neli aastat tagasi samal ajal valutas mul pea hullu moodi ja oli palavik. Kaks nädalat enne seda olin leidnud oma käe pealt puugi aga ükski arst kelle poole pöördusin ei tahtnud uskuda, et see võiks puukentsefaliit olla. Mul kästi juua kuuma teed ja puhata, olevat kevadine külmetus. Kõik need arstid eksisid. Piisas ühest puugist, et jääda haigeks. Ja see haigus ei ole naljaasi. See võib viia halvatuseni, kõnevõime kaotuseni ning isegi surmani. Pisike puuk teeb peas palju pahandust.
Kui ma lõpuks haiglasse helistasin ja oma loo valveõele ja -arstile ära rääkisin, siis kamandati mind kiiremas korras kohale. Haiglas veetsin ma 10 päeva kõrge palaviku ja meeletute peavalude käes. Kuna puukentsefaliidi vastu rohtu ei ole, siis said arstid mind ainult valuvaigistite ja veeni tilkuva glükoosilahuse ja vitamiinidega turgutada, ülejäänuga pidi minu oma immuunsüsteem hakkama saama. Haiglast välja saades küll enam kõrget palavikku ei olnud aga peavalud, iiveldustunne, nõrkus kestsid edasi. Mitmeid kuid. Kuna peavalud ei tahtnud taanduda, siis kuid hiljem tehti peast tomograafiga pilti aga õnneks see mingeid suuri muutuseid ei täheldanud ja ainus ravi oli puhkus ja kannatlikkus. Mul on hea meel, et ma sain töölt võtta pausi ja end vaikselt uuesti üles töötada aga ma pean ütlema, et see oli väga raske.
Nüüd, neli aastat hiljem on mu olemine hea aga taastumine võttis paar aastat. Ja mu pea tuletab aegajalt siiani meelde, et tervis esmajoones, töö/pidu/sport pärast. Tol kevadel lükkasin ma vaktsineerima minekut edasi ja nüüd mul seda enam vaja ei ole. Ükskõik kui kallis see vaktsineerimine ka ei oleks, puukentsefaliidi põdemise kaudu te immuunsust saada ei soovi.
Nii et kallid lugejad, kes te vähegi looduses liigute, palun vaktsineerige end. Praegu on sellele suvele vastu minemiseks üsna viimane aeg seda teha. Palun hoidke oma tervist!
lehtsabaH
Wednesday, May 8, 2013
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment