Nädala sees olin välja valinud Le Môle ehk 1863m kõrguse künka poolel teel Chamonix suunas. Kuna viimased trennid on mind vaid 1000m peale viinud, siis midagi kõrgemat esialgu plaani ei tahtnud võtta.
| Elektriposti tagune küngas |
Kuna paistis, et rada on lai nagu maantee, siis panin esialgu räätsad seljakotti koos natukese soojade riiete, söögi ja joogiga. Kell 14.40 sain rajale.
Esimesed paar kilomeetrit läksid mööda ludinal kuni jõudsin Le Petit Môle peale, kus mõned majakesed ja kõrgust umbes 1540m.
![]() |
| Mt Blanc memmega, väikse Mole juurest |
Sealt edasi läks rada järsemaks ja ei jäänud mul ka muud üle kui räätsad alla panna ja sikk-sakitades mäest üles rühkida. Lumi oli päikse mõjul muidugi märg ja parajalt sisse vajuv, kohati vajus rajaäär läbi. Mõned suusatajad rühkisid minust hooga mööda aga õnneks oli ilm suurepärane ja nii ma võtsin tõusu mõnuga ja nautisin vaadet, tegin pilti.
Poolteist kilomeetrit ja tund hiljem olin tipuristi kõrval. Oma tulekuga "hirmutasin" eelmise üles jõudja laskuma ja sain tipus üksindust nautida. Mt Blanc paistis ilusti peopeale, koduküngas samuti, Jura selle taga. Mõnus!
| Esimene küngas on "koduküngas" ja tagapool on Jura |
| Kaks meetrit madalam ristiga tipp |
Väike ekslemine ja ajutine telefonikaotus andsid koormust juurde kuid päikseloojanguks olin siiski tagasi auto juures. Kerge näks ja kojusõit võiski alata.
Kodus rääkis peeglist vastu vaatav nägu, et õues oli päike ja naeratus näol vaid kinnitas seda.
Kokku 3.5h liigutamist, 750m kõrguste vahet ja 10km jalutamist.

No comments:
Post a Comment