Monday, February 20, 2012

Le Môle

Kevadine linnusirin ja akna tagune sula sundisid mind kodust kaugemale talve otsima minema. Väike ostlemine, et CoachA-l oleks ikka turvaline tulevikus turnida ja siis suundusin päiksepaistes üht küngast vallutama.

Nädala sees olin välja valinud Le Môle ehk 1863m kõrguse künka poolel teel Chamonix suunas. Kuna viimased trennid on mind vaid 1000m peale viinud, siis midagi kõrgemat esialgu plaani ei tahtnud võtta.

Elektriposti tagune küngas
1100m peale parklasse jõudes selgus, et koht on pop ning peale mõningast lumes ukerdamist ja kinni jäämist sain siiski auto pargitud ja varustuse kokku.

Kuna paistis, et rada on lai nagu maantee, siis panin esialgu räätsad seljakotti koos natukese soojade riiete, söögi ja joogiga. Kell 14.40 sain rajale.

Esimesed paar kilomeetrit läksid mööda ludinal kuni jõudsin Le Petit Môle peale, kus mõned majakesed ja kõrgust umbes 1540m.

Mt Blanc memmega, väikse Mole juurest


 Sealt edasi läks rada järsemaks ja ei jäänud mul ka muud üle kui räätsad alla panna ja sikk-sakitades mäest üles rühkida.  Lumi oli päikse mõjul muidugi märg ja parajalt sisse vajuv, kohati vajus rajaäär läbi.  Mõned suusatajad rühkisid minust hooga mööda aga õnneks oli ilm suurepärane ja nii ma võtsin tõusu mõnuga ja nautisin vaadet, tegin pilti.

Poolteist kilomeetrit ja tund hiljem olin tipuristi kõrval. Oma tulekuga "hirmutasin" eelmise üles jõudja laskuma ja sain tipus üksindust nautida. Mt Blanc paistis ilusti peopeale, koduküngas samuti, Jura selle taga. Mõnus!
Esimene küngas on "koduküngas" ja tagapool on Jura

Kaks meetrit madalam ristiga tipp
Seejärel 2m kõrgemale ristita tipule ning asusingi teist nõlva pidi alla liikuma. Kohati kasutasin allaliikumiseks kelgutamisliigutusi aga kuna need mind väga ei aidanud, siis sai enamik tööd ikkagi jalutades ära tehtud. Viimased kaks suusatajat liikusid üles kui ma olin juba pea pool teed alla ära tulnud.

Väike ekslemine ja ajutine telefonikaotus andsid koormust juurde kuid päikseloojanguks olin siiski tagasi auto juures. Kerge näks ja kojusõit võiski alata.

Kodus rääkis peeglist vastu vaatav nägu, et õues oli päike ja naeratus näol vaid kinnitas seda.

Kokku 3.5h liigutamist, 750m kõrguste vahet ja 10km jalutamist.




No comments:

Post a Comment