Monday, April 26, 2010

Lehtsabade argipäev

26.04.2010-esmaspäev ning ühtlasi lehtsabade treeningpäev. Täna ei olnud lehtsabad 100% kohal, kuid saame aru. Xdream ei olnud kergete killast ning trennist puudumine vabandatav. Kuid egas siis üks Xdream tugevaid murra, PiretM ja PiretH olid kohal. Neil ei olnud ka võimalust puudumiseks, sest ajutiselt kannavad nad nimesid PiretM 1/3 ja PiretH 1/3. Ehk siis mõnda aega on nad treenerite rollis. Kuid on ka veel üks 1/3, Ursula. Eile siis oli 3/3 kohal. Trenn võib alata.


Tänane ülesanne siis CoachA poolt oli paralleelköite pingutamine. Kuid enne seda, kui me sellega tegelema hakkasime, tuli ju natuke ka teisi kiusata. Esimene „ohver“ oli Ainar. Tal oli tugiköis, raskustega kott ning hunnik varustust, mille hulgast sai ta endale vajaminevad asjad kaasa võtta, et ülesanne sooritada.


Ülesanne ise oli järgmine: tõus mööda tugiköit, enesejulgestus jaama ning seejärel oli vaja vinnata raskustega kott üles kuni varbaga saad seda puudutada ning seejärel lasta see jälle alla. Vahepeal kotile enesejulgestust ei tule. Kui kott edukalt alla lastud tuleb ise laskuda. Ja seda kõike kokku 8 minutiga.


Ainar pidi selle ülesandega ise hakkama saama ilma, et me oleksime teda juhendanud või nõu andnud, mida ta peab kaasa võtma või mis süsteemi kasutama. Ta tuli toime selle ülesandega ja seda kohati tänu toorele jõule. Loodetavasti õppis ta sellest ülesandest palju. Ajalimiit 8 minutit sai ületatud.


Järgmine „ohver“ oli Erik. Ka tema sooritas sama ülesande ning seda jälle ajalimiiti ületades.

Sel ajal kui meie „ohvrid“ ülesandeid tegid, pingutasime meie köisi. Erinevad variandid sai läbi proovitud ning igaüks kasutas erinevat meetodit. Kuid mis peamine, süsteemid toimisid!


Vahelduseks köite pingutamisele sai ka natuke ronitud. Või õigem oleks öelda, et meelde tuletatud, mis loom see ronimine on.


Soojendus tehtud oli aeg pendeldama hakata. Ehk siis mina ronisin esimese „kõrvani“, tegin jaama ja julgestasin Ainari järgi, kes siis ronis karniisi alla ning pani pendli köie jaamast läbi ning tuli minu juurde tagasi. Seejärel sai talle saateköis külge pandud. Seejärel hakkas ta pendeldama. Vist kolmanda katsega õnnestus tal jõuda järgmisse jaama punkti. Aega võttis aga asja sai. Seejärel julgestasin Eriku üles ja saatsin ta pendlisse. Ning siis tuli PiretH. Seejärel vahetasime PiretH-ga kohad ning läksin ise pendlisse. Siis kui PiretH julgestas PiretM jaama julgestas Erik mu alla. Ja siis läks PiretH pendlisse ning viimasena PiretM.


Pendeldamise käigus tekkisid lisaks Lehtsabadele ka Lehtvuntsid (Ainar ja Erik). Seega Lehtsabad pendeldasid Lehtvuntside juurde.


Kokkuvõttes peab siiski tõdema, et ega see pendeldamine nüüd väga hästi välja ei tulnud. Saime küll üle, kuid esimese korraga jaama ei saanud. Natuke oli vaja pendeldada ja jaamas oleva abi kasutada. Eks me veel harjutame seda.



Piltidel siis "pingutatud" topeltköiel liikumine, lehtsabad ja lehtvuntsid, PiretH & PiretP ning PiretM









No comments:

Post a Comment