Tuesday, September 14, 2010

Sabad Xdreamil

4. septembril silkasid, väntasid ja suplesid Sabad Xdreamil, seekord siis Roostal. Sabade naiskonnast olid rajal tegutsemas Roosasaba, Rohesaba ja Hõbesaba, Sinisaba tegeles väheke kõrvaliste, aga samas ka väga oluliste asjadega (seened ja fotograafia). Start oli traditsiooniliselt kell 10.00 Roosta rannast. Esimene etapp oli rattaralli, kus iga liige pidi üksi tegutsema. Roosasabal ja Rohesabal erilisi eksimusi polnud, mina panin aga teise punktiga ikka väga võsa poole ja seda sõna otseses mõttes. Odomeeter näitas, et olin sihist mööda pannud ja keerasin otsa ringi, et sihile suunduda, ilmselt oli see minu ettekujutus sihist, sest edasine ei näinud enam nii välja nagu kaardil oli kirjeldatud. Ei tea, mis vägi mulle appi tuli, aga leidsin otsitava punkti täiesti juhuslikult üles ja suundusin viimase punkti poole. Punkti poole sõites oli Rohesaba tulnud mulle poolele teele vastu, et näidata kuidas saab lõigata, nii hoidsime aega kokku ja jõudsime ilusti kanuuetapile. Kanuu valitud suundusime merele. Punktid asusid suhteliselt kalda lähedal, kivide küljes. Esimese kahe punktini me aerutasime, aga siis otsustasime, et jala saab kiiremini.



Võtsime oma kanuu ja alustasime põlve sügavuses vees liikumist järgmiste punktide poole. Järgmised punktid olid rannast jälle kaugemal ja nii istusime uuesti kanuusse ja alustasime võitlust lainetega. Üldiselt oli merel rahulik, aga ühes punktis oli keeruline kanuud parkida, sest olime kohas kus laine murdus. Aga loomulikult on Sabad tugevad ja jonni täis (me panime selle kanuu sinna kivi otsa lihtsalt seisma!). Veel viimased puntid võetud, vedasime kanuu randa ja alustasime jooksuetappi. Algul metsas ja siis uuesti merre. Meres sai ka väike eine võetud.




Edasi läksime tagasi sinna, kus olime alustanud kanuuetappi. Vahepeal otsisime punkti, mis pidi olema vana patarei juures. Kuna me eeldasime, et tegu on maja varemetega, siis neid me ka otsisime, tegelikult oli majast järgi jäänud vaevu märgatav vundament.
Jooksuetapp lõpetatud, alustasime uuesti ratastega. Ratastega läbisime liivased metsad ja ühe küla ning jõudsime uuesti jooksuetapile. Nüüd pidime alustama valikorienteerumist. Kolmandaks punktiks valisime lisaülesande, kus pidime üle mingi kahtlase hunniku ronima, edasi suundusime suurte kivide poole ja sealt edasi metsa poole, raba jätsime puutumata. Rohesaba oli muidugi vägas heas vormis ja lippas ees, meie Roosasabaga venisime järgi. Kuna Merilil oli edumaad, siis lubas ta endale mõned pohlad ja mustikad, aga me nägime seda ja arvasime, et me võime ka endale marju lubada, nii me seal sõime. Pärast oli näha, kes tegeles jooksmisega ja kes söömisega. Valikorienteerumine lõpetatud võtsime rattad ja suundusime Roosta puhkemajade juurde, kus võistlus algas. Panime rattad ära ja läksime seiklusrajale lisaülesannet täitma (jagunesime kahele mustale rajale). Merili rippus puuriga mändide kohal ja meie Piretiga mängisime Tarzanit ja Jane´. Kuna pikk võistlus oli seljataga, siis oli jalgades Elvis ja raske oli köitel rippuda.








Seiklusrajalt õnnelikult maas, alustas Rohesaba järgmise lisaülesandega (minigolf). Peaks mainima, et päris hästi ja täpselt tegutses. Viimased punktid joostes ja nii me jõudsime viimase lisaülesandeni. Kuna Rohesaba oli jälle kiirem, siis alustas ta ise lisaülesande sooritamisega. Tegu oli minisurfiga "Merili moodi". Rannas kommenteeriti, et sellist stiili, mida Merili harrastas pole nad veel näinud (pool vildaki, hirmasati saputades ja lõpuks ujudes). Kui Merili üleni märjana tagasi jõudis jooksime finišisse ja lõppenud see oligi. Rada läbisime kuus tundi ja kakskümmend kaheksa sekundit, sellele ei lisandunud ühtegi trahvi.


Tublid olime!

Hõbesaba
(ÕSi puudumise tõttu võib tekstis esineda kirjavigu! (Tühja sest ÕSist, kui on sabad))

1 comment: