4.septembril toimub järjekordne XDream ning meie oleme jälle kohal, ainult koosseis on natuke muutunud. Nimelt PiretG ei saa seekord osaleda ning oli vaja kedagi tema asemel. Andsin oma nõusoleku, kuid ainult üks pisike probleem oli. Ma pole nimelt varem orienteerumas käinud.
See nädal sai siis see probleem lahendatud, Välgis toimus neljapäevak ja sinna me SiniSabaga ka läksime. Eelnevalt veidikene eeltööd ja kohapeal SiniSaba juhtnöörid ja metsa. Seekord sai siis 5.5km rada valitud, sedagi jälle SiniSaba soovitusel. Kontrollpunkte kokku 16 ja aega kulus trassi läbimiseks 1:26:46. Selle aja sisse mahtusid edukad punktide leidmised, asimuudi järgi orienteerumine ning totaalne ekslemine. Punkt, mille leidmine oleks võinud võtta ca 6 minutit, sai leitud 18 minutiga. Kuigi vahepeal leidsin 2 järgmist punkti. Ei tahtnud ühtegi punkti vahele jätta ning suundusin tagasi eelmisesse punkti ja alustasin uuesti, seekord sai vajalik punkt leitud. Järgmised punktid tulid juba lihtsalt, nendega probleeme ei olnud ning aja kokkuhoiu mõttes sai maastiku järgi orienteerutud. Vahepeal oli tegelikult veel üks viga, mis sai tehtud. Nimelt olin õigel suunal laidmaks ühte punkti kui eemalt hõigati, et minu otsitud punkt on leitud. Tegelikkuses leiti punkt, mida minu rajal ei olnud, nähti punkti tähist, kuid kohale minnes selgus, et vale punkt. Vägagi paljud lasid end sellest hõikest eksitada, kaasaarvatud mina.
Kokkuvõttes võib öelda, et orienteerumine on tore: sai vaadatud kuidas kukeseened kasvavad, mööda metsa punkte otsitud, seenelistele seeni ette näidatud, Loom metsa äärest leitud ning märjad varbad samuti.
Orienteerumispäevak lõppes siis Sabaga saunatades ning lobisedes. Võibolla enne XDreami jõuab veel metsa;)
RoosaSaba
Friday, August 27, 2010
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment